Logo Kancelarii: Tomasz Markiewicz Radca Prawny: Reda, Puck, Rumia. Białe
Tomasz Markiewicz Radca Prawny: Reda, Puck, Rumia.

Jestem prawnikiem od jedenastu lat, a radcą prawnym od ośmiu. Przez cały ten czas moja działalność koncentrowała się wokół procesów sądowych – prowadziłem do tej pory kompleksowo kilkaset spraw. Miałem okazję pomagać również w obsłudze prawnej przedsiębiorców, co wiązało się również z opracowywaniem regulaminów i umów, czyli  głównie zmaganie się z własnymi pomysłami – to nigdy nie był mój ulubiony zakres prac.

Co innego pisanie pism procesowych i występowanie na sali rozpraw.

Dlaczego? Ponieważ czerpię prawdziwą przyjemność w znajdowaniu luk i niespójności w cudzym rozumowaniu, wypowiedziach oraz przekonywaniu innych do swojego stanowiska.

Być może ma to swoje źródło w moich zainteresowaniach. Od wielu lat pasjonuje mnie filozofia. Pamiętam bardzo dobrze, jak lektura dzieł Arystotelesa kompletnie zmieniła moje patrzenie na świat i sposób myślenia. Pierwszy raz zetknąłem się z tym, że ktoś zamiast po prostu pisać co uważa, najpierw poświęcił czas, żeby bardzo dogłębnie omówić i sprecyzować o czym mówi i po co.

Jak wtedy, tak i dzisiaj zauważam, że takiej refleksji brakuje również w działaniach wielu profesjonalnych prawników. Widać to m.in. w mnogości nieistotnych dla spraw wątków lub, co gorsza, w popadaniu w sprzeczności.

Dla mnie jasność wypowiedzi, żelazna logika, precyzja słowa i myśli są częścią tego, jaki jestem. Są też moim potężnym orężem w skutecznej walce sądowej o interesy moich klientów.

Sprawy sądowe dają też możliwość wyjścia poza brzmienie przepisów. Spory prawne rzadko sprowadzają się do tego, czy ktoś znał przepisy (choć i to się zdarza), ale raczej jak należy te przepisy rozumieć oraz jaki cel mają one realizować. Nawiasem mówiąc, większość sporów zasadza się głównie na tym, że każdy ma swoją wizję prawdy (tak, to też temat filozoficzny!).

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę ze mną, musisz wiedzieć, że pytanie „po co?” będzie jednym z pierwszych, które pojawi się w naszej rozmowie. Określenie Twoich celów stanowi wyznacznik moich działań w sprawie.

Zainteresowanie filozofią skłoniło mnie również do zaangażowania w istotną dla mnie część mojej działalności – postępowania w sprawach o rozwód.

Dlaczego warto współpracować ze mną?

Doświadczenie

W ciągu ostatnich 11 lat prowadziłem kompleksowo kilkaset spraw sądowych.

Lubię swoją Pracę

Zajmuję się tym, na czym się znam i co lubię robić – prowadzić spory.

Osobista obsługa

pracuję samodzielnie i masz pewność, że w toku sprawy od początku do końca będziesz mieć kontakt właśnie ze mną – bez pośredników czy zastępców.

Wiele czasu poświęciłem na szukanie odpowiedzi co jest najważniejsze w życiu ludzkim. Dzięki temu, jeszcze zanim założyłem własną, nie miałem wątpliwości, że to rodzina jest najważniejszym „organizmem” na świecie, a miłość najważniejszą wartością. Miłość nie jako uczucie, ale przede wszystkim jako podejmowana każdego dnia decyzja o oddawaniu życia (w szerokim rozumieniu) za drugiego człowieka.  Nie była to kwestia ckliwego sentymentu czy uczuciowości z mojej strony, ale wynik wieloletniej, uważnej obserwacji zarówno własnej osoby, ludzi mnie otaczających jak i lektury tysięcy stron różnego rodzaju literatury.

Na początku mojej ścieżki zawodowej unikałem spraw rozwodowych, obawiając się ich ciężaru emocjonalnego i nie chcąc uczestniczyć w konfliktach rodzinnych. Zmieniło się to, kiedy zostałem poproszony o pomoc w sprawie o rozwód, w której pozwany nie chciał się na ten rozwód zgodzić. Pokrywało się to z moimi przekonaniami co do nierozerwalności małżeństwa.

Klient, którego reprezentowałem w sprawie uświadomił mi, jak ważne było dla niego – oprócz standardowej opieki prawnej – wsparcie z mojej strony i sposób, w jaki jego przekonania wybrzmiały na sali – przed sądem oraz przed małżonkiem.

Obecnie tę część mojej praktyki prawniczej traktuję w sposób szczególny – jako moje prawdziwe powołanie zawodowe. Jeżeli znalazłeś się w trudnej sytuacji, jaką jest groźba rozwodu, pozwól, że będę towarzyszył Ci w niełatwej drodze do ocalenia Twojego małżeństwa.  

Pełne Logo Kancelarii: Tomasz Markiewicz Radca Prawny: Reda, Puck, Rumia.
Telefon

+ 48 737 487 102

Adres e-mail

kancelaria@krpmarkiewicz.pl

Adres

ul. Starowiejska 9, 84-230 Rumia
Adres korespondencyjny: ul. Zgoda 3/7, 81-361 Gdynia